“Erciyes Turizmi İçin Yeni Ufuklar Çalıştayı” devam eriyor

  • by Tarık Aydın
  • 4 Yıl önce
  • 0

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş. Tarafından 11-12 Mayıs tarihlerinde “Erciyes Turizmi İçin Yeni Ufuklar Çalıştayı” düzenleniyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yatırımları ile son teknolojinin sunduğu imkanları ve coğrafi konumuyla dünya çapında turizm merkezlerinden biri haline gelen Erciyes, Kayseri’de kış turizminin gelişmesi hedefine yönelik önemli çalışmalara imza atıyor. Bu kapsamda Erciyes’te sürdürülebilir konaklama potansiyelini büyütmek ve geliştirmek için Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından 11-12 Mayıs tarihlerinde “Alpler Tecrübesi Işığında Konaklama Sektöründe Erciyes Turizmi İçin Yeni Ufuklar” konulu bir çalıştay/workshop düzenleniyor.

Kayseri’nin sahip olduğu turizm değerlerini geliştirmek maksadıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin önemli çalışmalara imza attığını söyleyen Kayseri Erciyes A.Ş. Yön.Krl.Bşk. Dr.Murat Cahid Cıngı, “Biliyorsunuz Kayseri turizm bakımından maalesef şimdiye kadar faydalanamadığımız çok büyük zenginliklere sahip bir şehir. Turizm endüstrisinin hızla ilerlediği günümüzde Türkiye’nin Alpleri konumuna gelen Erciyes de kış turizm sektöründe ülkemizde lokomotif rolü oynuyor. Biz de özellikle kış turizmine hizmet ve destek veren otel yatırımcılarımızın global gelişmeleri takip edebilmeleri maksadıyla dünyada otelcilik alanında uzman danışmanları şehrimize davet ettik. Dağ ve şehir otellerimizin dünyadaki yeni kış turizmi trendleri hakkında Alpler’den gelen uzmanlar tarafından bilgilendirilecekleri bir çalıştay düzenledik. Turizmcilerimize çok katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu workshop sayesinde Avusturya, İsviçre, Fransa gibi ülkelerdeki kış turizmi kalitesini yakalamanın ipuçlarını arayacak ve şehrimizdeki otelcilik hizmetlerine daha global bir bakış açısı getirmeye çalışacağız” dedi.

Radisson Blu Hotel Kayseri sponsorluğunda ve ev sahipliğinde gerçekleşecek çalıştaya, kış turizmi profesyonelleri, yurt içinden ve yurt dışından uzman danışmanlar, Kayseri’deki şehir ve dağ otellerinin yöneticileri, akademisyenler ve Erciyes otel yatırımcıları katılacak.

2 gün boyunca yapılacak olan workshoplarda PKF Otel Danışmanlıktan Andreas Martin, Erciyes Evrensel Kış Sporları ve Turizm Merkezi’ne global bakış ve bölgeye sunacağı fırsatlar konusunda; Kohl&Partner Danışmanlıktan Claudia Kohl, Alpler Bölgesi’ndeki başarılı destinasyon ve otel yöneticiliği tecrübesinin Erciyes’e aktarılması hakkında konuşmalar yapacak. PKF Consultancy Türkiye Genel Direktörü Ömer Bayraksan’ın otelcilik açısından Erciyes turizminin SWOT analizini yapacağı çalıştayda Yeminli Mali Müşavir Oğuz Alp Uyanık ise Erciyes’teki otel yatırımcıları için devlet teşvikleri konularında Kayseri otellerimize katkı sağlayacak.

Erciyes gezisi ve Master Plan tanıtımının yapılacağı Workshop içerisinde Erciyes turizmi ve kış turizminin gerektirdiği otelcilik hizmetleri başlığı altında bir de açık oturum gerçekleştirilecek.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.