Denize sıfır localar kaldırıldı

  • by Abdulkadir Kaya
  • 4 Yıl önce
  • 0

Turizm sayfalarında son günlerde sıkça yer alan Fethiye Ölüdeniz Kumburnu bölgesinde bulunan milli parkta denize sıfır olarak yerleştirilen localar büyük tepki çekmişti. Denize sıfır localar gelen tepkiler sonrasında bugün kaldırıldı. 

Fethiye Ölüdeniz’de bulunan Tabiat Parkı sahilinde yerleştirilen ahşap ve üzeri hasır ile örtülü localar son günlerde oldukça tepki çekmişti. Fiyatı, sahile kattığı kötü görüntü ve turistlere rahatsızlık vermesi nedeniyle localar büyük eleştiri almıştı.

Hürriyet Gazetesinden Mustafa Bakacak imzalı haberde, Fethiye Ölüdeniz Kumburnu bölgesindeki milli parkta bulunan ve Muğla’ya Hizmet Vakfı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı ortaklığıyla kurulan MUÇEV şirketi tarafından alınan bölgede denize sıfır localar konuluyordu. Giriş ücreti 7 TL, şezlong ve şemsiye ücreti 15 TL ve sonradan eklenen locaların günlüğü 210 TL olarak belirlenmiş ve bu localar bir çok açıdan tepki çekmişti.

“Başkandan loca tepkisi”

Localar artık yok

Kumburnu plajında bulunan localar ise gelen eleştiri ve tepkilerin ardından kaldırıldı. Haberin medya organlarında yer alması sosyal medya üzerinden tepkileri arttırmıştı. Plajın işletmesini üstlenen şirket ise gelen tepkilere kayıtsız kalmayarak, locaları plajdan kaldırma kararı aldı.

Eleştirilerden sonra kaldırma kararı aldık

Kumburnu Tabiat Parkı’nın işletmecisi Güney Aydeniz Turizm A.Ş. Genel Müdürü Halil Tatlıcı, locaların denize sıfır olmasının sebebinin ailelerden gelen talepler üzerine gerçekleştirildiği ve locaların kesinlikle sabit bir fiyatının da olmadığını söyledi.

Tatlıcı, “Ailelerden gelen istek doğrultusunda loca hizmeti sunmaya başlamıştık. Aileler, çocukları ile birlikte denize rahatça girmek istiyorlardı. Locaların konulma sebebi budur. Benzer plajlara göre fiyatını uygun tuttuk. Hatta locaların sabit fiyatı yoktu. Bir çok kişiye indirim yapıyorduk. İşletmeyi aldığımızdan bu yana 12 tane loca bulunuyordu. Biz sayı olarak bir artış gerçekleştirmedik. Müşterilerimizden gelen talepler üzerine koyduğumuz locaları gelen tepkiler üzerine kaldırma kararı aldık” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.