Cunda Adası daha da güzelleşecek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Cunda adasına yatırımları devam ediyor. Yerli ve yabancı turistlerin yeni gözdesi Cunda Adası’nı Ayvalığa bağlayan köprü yatırımı adanın değerini arttıracak.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yenileme çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm hızıyla devam ediyor. Cunda Adası ile Ayvalık ilçesini birbirine bağlayacak olan taş eksenli köprünün mimarisi halk oylaması ile belirlenmişti.

Köprünün kullanıma açılmasıyla Ayvalık  ve Cunda Adası’na artı değer kazandıracak. 1800’lü yıllarda dolgu olarak yapılan köprü yeniden yapılandırılacak.

300 metre uzunluğunda, 20 metre genişliğinde olacak

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi ile son zamanların gözde tatil yerlerinden biri haline gelen Cunda Adası’nı birbirine bağlayacak köprünün inşaatında, zemin doldurulmak suretiyle yapılan ve iç denizdeki sirkülasyonu engellemesinden dolayı Ayvalık Körfezi’nde kirliliğe neden olan mevcut köprünün yerine yenisinin yapılması için ilk çalışma bu yılın yaz aylarında başlamıştı.

Cunda Köprüsü tamamlandığında, deniz dibi temizlenmesi ve derinleştirilmesi planlanıyor. Altından teknelerin geçebileceği köprü sayesinde denizdeki sirkülasyon da sağlanmış olacak. Ayrıca Kuzey Ege’yi tercih eden tatilciler kötü kokudan, kirlilikten kurtulmuş olacak.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.