Çinli firma İstanbul’da otel açıyor

Çin’in en önemli şirketlerinden biri olan Wanda Grup İstanbul’da otel açmak için kolları sıvadı. Otel doluluğu konusunda garanti veren Çinli yatırımcılar Türkiye’den gayrimenkul şirketi Mar Yapı ile işbirliği yaptı.

Çinli firma Wanda Grup Türkiye’ye yatırım olarak güvendiklerini belirtirken, yatırımların devam edeceği müjdesini verdi. Gayrimenkul alanında ismini duyuran Mar Yapı, Çinli ortaklarıyla planladıkları İstanbul Basın Ekspres’teki Wanda Vista Otel’in 2018 yılında faaliyete geçeceğini duyurdu.

İstanbul’da açılması planlanan otel, Wanda Grup’un ilk yurt dışı yatırımı olduğu belirtilirken, projenin değerinin 150 milyon dolar olduğu açıklandı. Dünyanın önde gelen tasarımcılarından Philippe Starck ve  dünyanın sayılı otelcilik gruplarından biri olan Wanda Hotels&Resorts’u aynı kompleks içerisinde bir araya getiren G projesinde 150 otel odası ve 300 rezidans yer alacak.

Türkiye’ye 2016 yılında 167 bin Çinli turist ziyarette bulundu. Yapılan bu otel ile birlikte Çinli turistlerin Türkiye’ye olan ilgisinin daha da artması planlanıyor.

Yılda 120 milyon Çinli turist dünyada seyahat ettiğini ve Wanda Grup’un 45 milyon Çinli turisti yurt dışına çıkardığını vurgulanarak, Wanda Grup’un Türkiye’deki otele doluluk garantisi verdiği belirtildi.

Türkiye’nin geleceğine güvendiklerini, hain darbe girişimi döneminde dahi Mar Yapı ile görüşmelere devam ettiklerinin altını çizen Wanda Hotels&Resorts Başkanı Qian Jin,”Her ülkenin kendi içinde sorunları olabilir, Türkiye’de de oldu. ‘Bunlar oldu’ diye bir ülkeyi yargılayamayız. Biz yatırımı bir otel ile bırakmayız. Türkiye’deki potansiyeli görüyoruz” şeklinde konuştu.

Dört ayrı otel markasıyla toplam 104 oteli bünyesinde barındıran Jin, Wanda Vista İstanbul’u daha sonra Chicago, Los Angeles, Londra, Sidney ve Gold Coast’ta otel açacaklarını söyledi.

İstanbul’daki otelde Çin restoranına yer vereceklerini açıklayan Başkan Jin, “Şeflerimizi buraya getirip Türk mutfağını tanıtmak istiyoruz. Wanda’nın 100’ün üzerindeki otelinde tanıtım yapılacak. Böylece ‘Daha fazlasını tatmak istiyorsanız Türkiye gidin’ mesajını vereceğiz” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.