Çin turistik merkezlerini ziyarete açtı

Coronavirüsün tüm ülkeye yayılmasıyla ziyarete kapanan Çin Seddi, yeniden açıldı.

25 Ocak’tan bu yana kapalı olan ünlü Çin Seddi Çinli turistlerin ziyaretlerine açıldı. 24 Mart’ta kapılarını tekrar açan Çin seddine ziyaretçiler belirli kısıtlamalarla kabul ediliyor. Şu ana kadar turistlerin Çin Seddi’nde en popüler ziyaret mekanı olan Badaling sitesi ziyarete açıldı. Çin seddine günlük 20 bin ziyaretçi kotası getirildi. Ziyaretçi kotası dolduğunda yeni girişlere izin verilmiyor.

Çin seddine girmek için turistler kimlik kartı elektronik sağlık durumu belgelerini sunmak zorunda. Maskesiz içeri alınmayan ziyaretçilerin tamamının ateşi ölçülerek içeri alınıyor.

Yabancı vizeleri askıya alındı

Çin, 28 Mart 2020’den itibaren geçerli vizeye ve oturma izinlerine sahip yabancıların girişini de askıya aldı.24, 72 ve 144 saatlik vizesiz geçiş de geçici olarak askıya alındı.

Hainan için turizm destek programı başlatıldı

Çin basınında çıkan haberlere göre, Hainan bölgesinde turizm sektörü için destek programı başlatıldı. Ada eyalet hükümeti, adada faaliyet gösteren seyahat şirketlerini desteklemek için yaklaşık 150 milyon yuan (yaklaşık 20 milyon $) kaynak sağlayacak. Program, eyaletin uluslararası arenada turizm potansiyelinin teşvik edilmesi de dahil olmak üzere yaklaşık 30 tedbirin kabul edilmesini içeriyor.

Hainan’da kayıtlı kruvaziyer ve yatçılıkla ilgili seyahat acentelerine, otellere ve şirketlere destek verilecek.Çinli yetkililer bu yıl ilk defa Hainan uluslararası yat sergisini düzenlemeyi planlıyor.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.