Çavuşoğlu’nun Ukrayna uygulaması olumlu karşılandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Ukrayna ve Türkiye arasında sadece kimlik ile giriş sağlanmasıyla ilgili verdiği haber Türk turistlerin gezi planlarını değiştirdi.

Seyahat sitesi momondo Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun verdiği pasaportsuz seyahet müjdesinin Türk turistler tarafından olumlu karşılandığını duyurdu. Ukrayna’ya gezi planlaması yapan Türk turistlerin sayısında  yüzde 55 artış olduğunu belirten seyahat sitesi, iki ülke arasındaki turizm hacmini anında etkilediğini duyurdu.

Bakan Çavuşoğlu’nun duyurduğu uygulama ile Türkiye ve Ukrayna vatandaşlarını oldukça heyecanlandırdı. Duyurulduğu andan itibaren planlanan uygulama olumlu tepki aldı.

Ocak itibariyle Almanya’dan sonra Ukrayna en çok aranan ikinci uçuş rotası oldu.

Seyahat sitesinden alınan verilere göre iki ülke arasında turizm hacminde son üç yıldır bir artış söz konusu olurken, Çavuşoğlu’nun açıklaması bu artışı yüzde 55 arttırdı.

Momondo sözcüsü Serpil Öztürk, bu tür uygulamaların her zaman turizme katkısı olduğunu belirtti. Öztürk, uygulamanın daha başlamamasına rağmen uçuş araştırmalarını arttırdığını açıkladı. 2017 yaz aylarında uygulanması beklenen pasaportsuz seyahatin başlaması ile birlikte Ukrayna’ya Türk ziyaretçilerin daha fazla gideceğini vurguladı. Sözlerine devam eden Öztürk Ukraynalı turistlerinde yaz sezonunu Türkiye’de geçirmesini beklediklerini ifade etti.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.