Büyükelçi: Türkiye’ye gelin

  • by Tarık Aydın
  • 5 Yıl önce
  • 0

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Muğla’nın Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kaymakam Ekrem Çalık’ı makamında ziyaret eden Büyükelçi Moore, toplantı sonrası açıklamalarda olumlu mesajları gözden kaçmadı. Büyükelçi Moore, İngiliz vatandaşlarının tatil için Türkiye’ye gelmesini desteklediklerini açıkladı.

Fethiye’yi çok sevdiğini ve görülmesi gereken bir yer olduğunu belirten Büyükelçi Moore, görev ziyaretlerinin yanı sıra ilçeye tatillerini gerçekleştirmek için de ziyarette bulunduğunu belirtti. Yaz turizmi başlamadan önce genel olarak her yıl Nisan ayında Antalya ve Muğla’daki yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdiğini söyleyen Moore, İngiltere’den gelen turistlerin güvende olması için çalıştıklarını belirtti. Turizm bölgelerinde bulunan yetkililerle her zaman işbirliği içinde olduklarını söyleyen Büyükelçi Moore, İngiliz vatandaşları için huzur dolu bir tatil istediklerini söyledi.

“Tatil için Türkiye”

İngiliz vatandaşlarının tatil için Türkiye’ye gelmesini desteklediklerini söyleyen Büyükelçi Moore, “Biz diyoruz ki “Lütfen Türkiye’ye gelin”. Türkiye’de yapılan tatillerde genel olarak hiç bir sıkıntı yaşanmıyor. Tatiliniz boyunca Türkiye’de çok eğleneceksiniz” dedi. Türkiye’nin bir çok konuda sıkıntılı bir dönemden geçtiğini söyleyen Moore, “20216 yılında terör saldırıları gerçekleşti ve iğrenç bir darbe girişimi yaşandı. Bundan dolayı bir çok turist Türkiye’ye gelme konusunda endişeli. Bu konuda Türk yetkililerin her türlü tedbiri aldığını söylemek istiyorum. Türk yetkililer üst düzeyde profesyonel. İngiltere’den gelecek turistleri İngiliz ve Türk yetkililer olarak güvende bir tatil yapmasını istiyoruz” dedi.

2015 yılı boyunca yaklaşık 2.5 milyon İngiliz turistin Türkiye’yi ziyaret ettiğini belirten Moore, Fethiye’nin çok cazip bir tatil bölgesi olduğunu söyledi. İngiliz turistlerin yaz tatillerini geçirmek için ilçeye gelmesini beklediğini sözlerine ekledi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.