Bozok Üniversitesi’den dev sempozyum

Bozok Üniversitesi bu yıl büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak. 2. gerçekleşecek olan Uluslararası sempozyumda ağlık, turizm ve termal tedavi, Antik Çağ turizmi, arkeolojik alanlar, höyükler ve kazılar, Yozgat’ta tarih öncesi ve tarihî çağlar, dönemler, uygarlıklar, arkeolojik bulgular ve yayla, av, botanik turizmi, turizmi başta olmak üzere turizmle ilgili birçok konu ele alınacak.

Bozok Üniversitesi, Yozgat’ın gelişmesi ve potansiyelinin artması için 2017 yılında da faaliyetlerine devam ediyor. 2017 yılında gerçekleşecek olan “II. Uluslararası Bozok Sempozyumu”nda Yozgat turizminin iyileştirilmesi konusu ve sorunları ele alınacak.

Sempozyum 4-6 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yozgat’ta gerçekleştirilecek. Ülke çapında tanımmış bilim adamlarının ve akademisyenlerin de katılması bekleniyor.

Enerji, eğitim ilk sırada olmakla birlikte Yozgat ilinin birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahip olmasına rağmen bunları yeterince tanıtamamış olmanın sıkıntısına çözüm aranacak. Sempozyumda Yozgat’ın jeotermal kaynakları ve sağlık turizmi, jeolojik yapısı ve özellikleri, Termal kaynaklar ve kullanımı, Jeotermal kaynakların mevcut durumu, faaliyetler ve sorunlar, şehrin geleceğinde jeotermal enerjinin yeri, bölgesel ısıtma sistemleri, kaynakların etkin kullanımısını ve toplumsal eğitim ve bilgi düzeyinin geliştirilmesi,sağlık, turizm ve termal tedavi, Antik Çağ turizmi, arkeolojik alanlar, höyükler ve kazılar, Yozgat’ta tarih öncesi ve tarihî çağlar, dönemler, uygarlıklar, arkeolojik bulgular ve özellikleri, sit ve koruma alanları / koruma, sağlıklaştırma çalışmaları, Kerkenes Harabeleri, Roma Hamamı, Alişar Höyüğü, Tavion Harabeleri, Kızlar Kayası, doğa turizmi, kırsal turizm eko turizm, yayla, av, botanik turizmi, doğa gözlemciliği, kanyon turizmi, Çamlık Milli Parkı, spor ve kamp turizmi başta olmak üzere turizmle ilgili birçok konu ele alınacak.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.