Borajet uçuşlarına ara verdi

  • by Tarık Aydın
  • 5 Yıl önce
  • 0

Türkiye’deki ilk bölgesel havayolu şirketi olan Borajet, uçuşlarına ara verdiğini açıkladı.

Bölgesel hava yolu firması olan Borjet, uçuşlarına ara verdiğini duyurdu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yapılan açıklamada:

Borajet Havayolları uçuşlarını geçici süreyle durdurmuş olup biletli yolcular THY ve Anadolujet tarafından taşınacaktır. Borajet Havayolları filosunda bulunan uçakların teknik sorunlarının giderilmesi ve filonun yenilenmesi amacıyla uçuşlarına geçici bir süre ara vermiştir.

Borajet Havayollarından 1 Haziran 2017 tarihine kadar uçuşlar için bilet almış olan yolcular, THY ve Anadolujet ile yapılan anlaşma kapsamında seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir. Bu kapsamda Borajet yolcularının THY bürolarına başvurması veya çağrı merkezini aramaları gerekmektedir.

1 Haziran sonrası biletli yolcuların durumu ile ilgili tekrar duyuru yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Şirket tarafından verilen bilgiye göre, pilotlar, kabin memurları, genel müdürlükte farklı birimde çalışan personeller dahil olmak üzere yaklaşık 400 kadar çalışanın iş akdinin feshi bekleniyor. İşten çıkarılan çalışanların tazminatlarının da zamanında ödeneceği öğrenilirken, kısa sürede isimlerin belirleneceği öğrenildi.

Borajet’in konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

Yurtiçinde ve dışında 80 farklı noktaya hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan Borajet Havayolları SBK Holding bünyesine devredilmesinin ardından dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul 3. Havalimanı’na çok daha güçlü olarak hizmet verme hazırlığını sürdürmektedir. Borajet Havayolları yeniden yapılanma çalışmaları neticesinde filosunda aktif olarak bulunan 10 adet uçağın 6’sının teknik arıza ve parça eksikliğinden dolayı uzun süredir yerde kalması sebebiyle oluşan teknik sorunların giderilerek uçulabilir duruma gelmesi uzun süre alacağından dolayı, müşteri mağduriyeti ve ticari itibar göz önüne alınarak filonun yenilenip yeni uçuş rotalarının ve planlamaların yapılması için uçuşlarına geçici bir süre ara vermiştir

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.