Bodrum eğlenceye devam ediyor

Muğla Bodrum’da yaşanan 6,6 şiddetindeki depremin etkisi çok uzun sürmedi. Türkiye’nin gözde tatil bölgelerinden olan Bodrum’da yaşam normal olarak devam etmeye başladı. Bodrum’da otellerin neredeyse tamamı doldu, eğlence programları aksamadan devam ediyor.

Bodrum’da bir çok insanı korkutan depremin ardından tatil bölgesinde yaşam normale dönmeye başladı. İlçede bulunan çok sayıda yerli ve yabancı turist, depremin etkisinden kurtularak tatilin tadını çıkartmaya devam ediyor. Kısa süreli şok yaşayan turistler yeniden denize girmeye, eğlenmeye ve tatilin tadını çıkartmaya başladı. Depremden zarar gören otellerde tadilat bitti. Bölge halkı ise tekrar evinde uyumaya başladı.

Turistler tatilin tadını çıkartmaya devam ediyor

Deprem olduğunda Bodrum’da tatilde olan Türk vatandaşı, deprem ve sonrasını şöyle özetledi: “Belçika’dan tatil için bir hafta önce Bodrum’a geldik. Tatildeyken deprem oldu. İlk gün kötüydü ve herkes dışarıda yatmak zorunda kaldı. Fakat oteller bizimle gerçekten çok iyi ilgilendi. Fazla etkilenmememiz için ellerinden geleni yaptılar. Depremi unutmamız için her konuda da yardımcı oldular. Şimdi tatilimize devam ediyoruz. İlk yaşandığında çocuklar çok korkmuştu. Şimdi onlarda unuttular.”

Bodrum sağlamlığını kanıtladı

Bodrum’da yaşanan 6,6 şiddetindeki depremin ardından kimsenin yaşamını yitirmemesi derin bir nefes alınmasına neden oldu. 17 saniye boyunca devam eden depremde maddi hasarın beklenenden az olması, binalardaki dayanıklılık ise insanları mutlu etti.

Depremde 20 tane evde büyük ve küçük çatlamaların olduğu, bir atölye ve 2 evde duvarın yıkıldığı bildirildi.

İlginizi Çekebilir

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir