Beşiktaş Belediyesinden ücretsiz turlar

 • by Tarık Aydın
 • 6 Yıl önce
 • 0

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Kültür Turları” ile 2017 yılı boyunca ücretsiz turlar ilçede oturan vatandaşlar için harika bir gezi olanağı sağlıyor. “Ülkemizi Geziyoruz” sloganı ile başlatılan gezi turlarına ikametgahınız Beşiktaş’ta yer alıyorsa ücretsiz olarak katılabiliyorsunuz.

Düzenlenen geziler ile ilgili Beşiktaş Belediyesi’nin yaptığı açıklamada, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen gezilerde İstanbul Beşiktaş’ta ikamet eden vatandaşlarımız diğer şehirleri ve ülkemizin nadide turistik destinasyonlarını görme fırsatını yakalayacaklardır. Beşiktaşlılar, organize edilen gezi etkinlikleri ile tarihi ve kültürel olarak yeni birikimler kazanırken diğer şehirlerin kültürleri ile kaynaşma imkanına sahip olacaklar” sözleri ile bu düzenlenen gezilerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Beşiktaş Belediyesinin düzenlediği günübirlik Edirne turları ile her gün bir kafile Edirne’ye kültür turizmi için gidebiliyor. Gerçekleştirilen tur 06:00 saatinde Beşiktaş Belediyesi binasının önünde başlıyor. Ortalama olarak 09:30 saatinde Edirne’ye varılan gezide Saray içi, II. Beyazid Külliyesi, Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı, Karaağaç, Meriç Nehri ziyaretleri kültürel bölgeler ziyaret ediliyor. Kafilenin tekrar Beşiktaş’a dönüşü ise 21:00 saatine denk geliyor.

Beşiktaş Belediyesinin düzenlediği turlara katılmak için online olarak başvuru yapmak yeterli oluyor. Başvuru yapmak için adres : http://uygulama.besiktas.bel.tr/turbasvuru

Detaylı bilgi için belediyenin iletişim merkezine ulaşım için : 444 44 55

Beşiktaş Belediyesi 2017 Dönemi Kültürel Turlara Katılım Şartları

 1. Başvurular T.C. kimlik numarası ile http://uygulama.besiktas.bel.tr/turbasvuru adresinden online olarak yapılacaktır.

 2. Her vatandaş en fazla senede iki (2) gezi programından faydalanabilir.

 3. Turlara katılabilmek için Beşiktaş ilçesinde ikamet etmek zorunludur.

 4. Nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası olmayanlar turlara kayıt yaptıramaz.

 5. 0-10 yaş arası çocuklar turlara kabul edilemez.

 6. Başvurular öncelik sırasına göre değerlendirilir.

 7. Kültür turuna katılmak için başvuru yapmış olan vatandaşlar gezi tarihinden bir (1) gün önce sms ile bilgilendirileceklerdir.

 8. Tur boyunca her hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların belirtilen saatte toplanma yerinde olmaları gerekmektedir. Geciken vatandaşlar için Beşiktaş Belediyesi sorumluluk almaz.

 9. Kültür turuna katılacak vatandaşların herhangi bir hastalığı var ise gezi esnasında oluşabilecek sağlık probleminden dolayı Beşiktaş Belediyesi sorumlu tutulamaz.

 10. Tura katılacak vatandaşların hava koşullarını göz önüne alarak; yanlarına yağmurluk, şapka, şemsiye alması tavsiye edilir.

 11. Ulaşım karayolu ile yapılacağı için vatandaşların araç tutmasına karşı tedbirli gelmeleri tavsiye edilir.

 12. Gezi sırasında vatandaşlar kişisel eşyalarını yanlarından ayırmamalıdırlar. Oluşabilecek kaybolma/çalınma durumlarından dolayı Beşiktaş Belediyesi sorumlu tutulamaz.

 13. Tur programı Beşiktaş Belediyesi tarafından yapılır. Gezi esnasında taleplere bağlı olarak program değiştirilemez.

 14.  Gezi programına bağlı olarak bazı yerlere otobüs girememektedir. Vatandaşlar bu durumda rehberin yönlendirmesiyle hareket etmelidir.

 15. Beşiktaş Belediyesi hava ve yol koşullarından doğabilecek olumsuz durumlarda, tur programında değişiklikler yapabilir.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.