Belek tatilcilerini güvene alıyor

  • by Tarık Aydın
  • 4 Yıl önce
  • 0

Türkiye’de turistlerin daha güvenli ve rahat psikoloji ile tatil yapabilmesini sağlamak için yaz turizm sezonunda golf turizminin gözdesi Belek’te geniş ölçekli bir çalışma yapılacak. Otellerin silahlı güvenlik görevlileri ile korunması da güvenlik önlemlerinden birisi olarak göze çarpıyor. Milliyet gazetesinden Fehim Genç’in yaptığı habere bu konuda yasal düzenleme yapılacak ve ilk tatil sezonuna da yetiştirilmesi hedefleniyor.

Güvenlik güçlerinin bölgedeki faaliyetlerinin artmasının ardından diğer bir güvenlik adımı ise turizm bölgesindeki otellerin özel güvenlik şirketleri elemanlarının sayısının ve niteliğinin artması olacak. Belek Turizm Merkezi bu konuda adımları atarak bir özel güvenlik şirketiyle anlaşmalar yapacak.

Geçtiğimiz dönemlerde yapılan G20 zirvesinde koltuğuna yeni veda eden ABD eski başkanı Barrack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gibi dünyanın önde gelen liderlerini ağırlayan Belek’te turizm için ayrılan 43 tane otel bulunuyor.

OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, tatilde Antalya tercihinde bulunacak tatilcilerin tamamen güvende olacağı ve otellerin güvenliklerinin maksimum seviyede olacağını belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Valiliğimiz ve güvenlik güçleri bölgenin güvenliği için çok titiz bir çalışma yürütüyor. Her tesisin kendine ait bir güvenlik sistemi var. Ayrıca otellerin önünde silahlı güvenlik güçlerini görebileceksiniz. Bölgede silahlı güvenlik olması için gerekli izinler çıkacak. Belek bölgesinde özel bir güvenlik firması ile anlaşma tamamlanmak üzere. Önceden yoldaki polis noktalarındaki kontrollerde “turistler rahatsız oluyor” diye güvenlik güçlerimizden ricalarda bulunurduk. Şimdi bütün dünyada durum farklı. Örneğin Frankfurt Havalimanı’nda silahlı polisler dolaşıyor. İnsanlar buna alıştı ve hatta kendini güvende hissettiriyor. Bölgemizdeki şirketler ve oteller çalışanlarının sicillerine ve geçmişlerine daha fazla dikkat edecek. Bu alınan güvenlik önlemleri, güvenlik kaygısı ve boşluğun nedeniyle yapılmıyor. Güvenlik için tamamen profesyonel önlemler alınmış olacak.”

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.