Bayramda kısa tatil önerileri

  • by Tarık Aydın
  • 3 Yıl önce
  • 0

Uzun süreli tatil planı yapmayanlar, Ramazan Bayramını bulundukları şehirde geçirecek olanlara özel kısa tatil önerileri ile bayramı eğlenceli geçirebilirsiniz.

İzmir – Yassıca Ada

İzmir’de bulunan tatil bölgesine İzmir Büyükşehir Belediyesine ait olan Yassıca Ada vapur seferleri ile ulaşım sağlanabiliyor. Vapur seferleri bayramın ilk günü hizmet vermezken ikinci günden itibaren kullanıma açılacak. İzmir’de kısa süreli tatil yapmak için hem eğlenceli hem de ekonomik bir fırsat olan Yassıcaada Tesisleri’ne günde 3 defa sefer düzenlenecek.

İstanbul – Atatürk Arboretumu

İstanbul’da yaşayıp doğa ile iç içe, çeşitli bitki türlerini görebileceğiniz, göl kıyısı olan sessiz sakin bir tatil arıyorsanız Atatürk Arboretumu tam size göre. Sarıyer’de, Belgrad Ormanı’nın güney doğu bölgesinde kalan arboretum, 345 hektarlık alan üzerine kurulu. Bölgede 1500’den fazla bitki türünü görebilmek mümkün.

İzmir – Aqua City Balçova Termal

Aquacity, İzmir’in ilk ve tek su parkı. Ünlü bir termal tesis olan Balçova Termalin bünyesinde yer alıyor. Çok sayıda su kaydırağı, çeşitli büyüklükte havuzları, su labirentleri ve daha çok sayıda aktivitesi ile bir günlük tatiller için tercih edilebilir.

İstanbul – Forestanbul

Kemerburgaz Belgrad Ormanı içine kurulan parkta ailece piknik yapabileceğiniz gibi bir çok farklı aktivite de bulunuyor. Yetişkin ve çocukların ihtiyaçlarına göre özel düzenlenen aktiviteler ile eğlenceli bir gün sizi bekliyor. Tırmanma bölgeleri, macera parkı, dev salıncak, go kart ve paintball bunlardan sadece bazıları.

Ankara – Hamamönü

Bölgede gerçekleşen yenileme çalışmaları ile tekrar Ankaralılara kazandırılan Hamamönü, tarihi yapılar, otantik sokaklar, kültür – sanat etkinlikleri, açık hava sineması, müzikler ve farklı alışveriş çeşitleri ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ankara’da bayramı geçirecekseniz bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul – Balat Sokakları

Tarihi yapıları ve fotoğraf çekmeyi seviyorsanız Balat sokakları size unutulmaz bir gün yaşatabilir. Rengarenk evleri, Fener Rum Patrikhanesi, eski kiliseler, Cibali Karakolu ve çok sayıda antikacı ile eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Eskişehir – Kuzu Park

Eskişehir’de bayramda çocuğunuza bir gün ayıracaksanız tüm günü büyük kaydırakları, zıplama alanları, tırmanma duvarları, top havuzları gibi oyun bölgeleri ile kesinlikle Kuzu Parkta geçirebilirsiniz.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.