Bakanlık tur operatörleriyle bir araya geldi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, önde gelen Rus tur şirketlerinin yetkilileriyle görüşme gerçekleştirdi.

Rusya ve Ukrayna pazarının değerlendirildiği görüşmede Bakanlık, Odeon, Pegas, Anex gibi önemli tur şirketleriyle bir araya geldi. Toplantıya Kütür ve Turizm Bakanlığı’ndan Hüseyin Yayman, İrfan Önal, Ahmet Temurci ve İbrahim Acar katılırken tur şirketlerini temsilen Kilit Global’den Sezgin Özer, Anex Tour’dan Vural Karasu, Odeon Tours’dan Ozan Somaklar ve Pegas’tan Reyhan Başaran katıldı.

Rusya ve Ukrayna pazarlarında yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi veren tur şirketleri, Bakanlık ile ortak tanıtım faaliyetlerinin başlaması gerektiğine vurgu yaptı.

Görüşme sonucunda Rusya’daki sanatsal etkinliklere yönelme kararı alınırken, bu toplantının bir daha gerçekleştirileceği belirtildi. Bir sonraki toplantıda ise yürütülecek reklam kampanyalarının görüşüleceği bildirildi.

Toplantının ardından açıklama yapan Kilit Global Genel Müdürü Sezgin Özer, Bakanlık ile yapılan görüşmede tanıtım faaliyetlerinin ağırlıklı olarak konuşulduğu ifade etti. Özer, beklenti ve önerilerini Bakanlık yetkililerini sunduklarını açıkladı.

2017 tarihinde Rusya pazarının Türkiye için önemli olduğunu vurgulayan Özer, Ukrayna ve Rusya’dan bu yıl daha fazla ziyaretçi beklendiğini müjdeledi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.