Bakan Nabi Avcı Berlin Turizm Fuarı’nın açılışında konuştu

Kütür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya’da gerçekleşen turizm fuarının açılışına katıldı.

Almanya’nın tüm engellerine rağmen Berlin’de gerçekleşecek olan fuarın açılışına katılan Bakan Nabi Avcı ve Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye standının açılıştında konuştu.

51’inci kez  gerçekleşeyen ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı bugün kapılarını ziyaretçilere açtı. 12 Mart Pazar gününe kadar devam edecek olan fuar Türkiye’nin en büyük pazarlarından birisi olan Almanya’ya tanıtım yapma imkanı tanıyacak. Almanya’nın son zamanlarda Türkiye’ye karşı başlattığı nefret söylemlerine rağmen Almanya’daki Türkiye vatandaşlarıyla buluşan Bakan Avcı ve Çavuşoğlu, fuara katılan turizmcilerle de görüşme gerçekleştirdi.

Sektör temsilcileriyle görüşme yapan Nabi Avcı, fuara katılanlara çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “”Son yıllarda Türkiye, sadece genel bir Türkiye markası üzerinden değil, aynı zamanda iller düzeyinde, farklı destinasyonlar düzeyinde ve ürünler bakımından ayrı ayrı tanıtılıyor. Bunun da faydalarını görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin tanıtım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Bakan Avcı, Türkiye’nin yaz ve kış turizmi haricinde sağlık, kültür, inanç gibi her türlü turizme ev sahipliği yaptığı söyledi. Kültürel ve doğal zenginliği sayesinde dünyanın açık hava müzesi olan Türkiye’nin daha doğru tanıtılması gerektiğine vurgu yapan Avcı, 2017 ve 2018 yıllarında istedikleri hedefe  ulaşacaklarını açıkladı.

Türkiye’nin 2016 yılında yaşadığı sıkıntıları gelecek iki yıl içinde telafi edeceğini ifade eden Kültür Bakanı Avcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı “Komşunu al gel” kampanyasına da değindi.

Almanya’da yaşayan Türkiye vatandaşlarına seslenen Avcı, ‘komşularını da alıp gelerek’ seyahatlerini Türkiye’de geçirmeye davet etti. Nişanlarını, düğünlerini Türkiye’de yapmayı öneren Bakan Avcı, ilgili kurumların bu konuda çalışmalar yaptığını duyurdu.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.