Bakan Ersoy’a ait tur şirketi satışları durdurdu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un şirketi ETS Turizm, 2020 paket tur satışını kapattı.

2020 yılına ait tüm yurt içi paket turları satışa kapatan ETS Turizm, yurt dışı turlardan ise sadece 5 tanesi satışa açık görünüyor. Ancak yurt dışı turlardan online rezervasyon yapılamıyor. ETS’nin yeterli talep olmadığı için böyle bir karar aldığı belirtiliyor.

İnternet sitesinde 2020 turları satışlara kapatıldı

ETS’nin internet sitesinde turlar bölümüne girilip Kültür turları bölümünde 2020 yılına ait herhangi bir tarih seçildiğinde ‘Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı’ ifadesi çıkıyor. Yurt dışı turlar bölümünde ise 2020 için sadece Phuket, Maldivler, Abu Dhabi, Bali ve Seyseller turları çıkıyor. Ancak bu turlar için de rezervasyon yapılmak istendiğinde sistem çağrı merkezine yönlendiriyor.

ETS Çağrı merkezi: 2020 tur satışlarımız kapatıldı

ETS’nin çağrı merkezi aranıp bu yıl için Kültür Turu ve yurt dışı turlarla ilgili bilgi istendiğinde ise telefona çıkan görevliler 2020 turlarının satışlara kapatıldığını belirtiyor.

Talep olmayınca kapatıldı

Edinilen bilgiye göre ETS Tur koronavirüs salgınıyla ilgili normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte 2020 yılı tur satışlarına başlamıştı. Ancak Temmuz ayına gelmesine rağmen koronavirüs vaka sayısının azalmaması ve buna bağlı olarak tatilcilerin turlara ilgi göstermemesi üzerine ETS de bu yıl düzenleyeceği turları satışlara kapatma kararı aldı.

Tur ve MİCE departmanını kapattı

Turizm kulislerinde konuşulanlara göre ETS Tur, 2021 Mart ayına kadar tüm yurt içi kültür turlarıyla yurtdışı turlarını iptal etti. Tur departmanlarıyla MİCE departmanını kapatan şirketin birkaç yönetici dışında bu departmanlardaki tüm çalışanlar için Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ)’ne başvurulduğu iddia ediliyor. Bilindiği üzere şirket geçtiğimiz yıl kasım ayında cruise departmanını da kapatmıştı.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.