Bakan Avcı’dan turizmde yenilik önerisi

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi. Bakan Nabi Avcı katıldığı toplantıda turizm alanında yaşanan sıkıntılara da değindi.

Bakan Avcı özellikle turizm sektörünün yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri olan nitelikli personel sorununa dikkat çekti.

Kültür Turizm Bakanı Avcı, YÖK Başkanı Yekta Saraç ve üniversitelerin tarih, edebiyat, sanat, kültür ve turizm bölümlerinden akademik birim yöneticilerinin de katılımıyla Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi.

Avcı, “Hem kültür alanında hem turizm alanında ve söz gelimi turizm alanında kendimizi 3 kolay pazara, artık rutinleşmiş, otomatiğe bağlamış 3 pazar; Rusya, İngiltere, Almanya pazarına ve onlara dönük deniz, kum, güneş turizmi bu paranteze hapsetmişiz.” ifadelerine yer verdiç

Türkiye’nin turizm açısından çok zengin olduğunun altını çizenBakan Nabi Avcı, “Oysa Türkiye aklınıza gelebilecek bütün turizm türleri açısından dünyanın en önde giden destinasyonlarından biri olmayı çoktan hak etmiş bir ülke ama bunu yapamamış olmamızın en önde gelen nedeni yetişmiş insan gücümüzün bu potansiyeli karşılayacak nitelikte olmayışı. Dolayısıyla pek çok alanda bizim çok nitelikli, yetişmiş elemanlara ihtiyacımız var. Çalışanlarımızın içerisinde gerçekten uluslar arası nitelikte insanlarda var ama özellikle genç çalışanlarımızda pek çok temel alanda; Türkçe, yabancı dil alanında çok ciddi zafiyetler var.” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.