Bakan Arslan 3. Havalimanıyla ilgili iddiları yanıtladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 3. Havalimanıyla ilgili ortaya atılan iddialara cevap verdi.

Bakan Ahmet Arslan, 3. Havalimanından aday olan firmaların çıktığına ilişkin ortaya atılan iddiaları yanıtladı. Türk Kızılay’ının düzenlediği kampanya katılan Bakan Arslan, kan verdikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Dünyanın en itibar duyulan projelerinden birisi olan 3. Havalimanında firmaların yer almak için yarıştığını belirten Bakan Ahmet Arslan, kimsenin projeden çekilmediğini duyurdu.

Hollandalı bir firmanın projeden çekildiği ve diğer katılımcıların da çekileceği yönünde çıkan haberlere cevap veren Arslan, söz konusu firmanın ve diğer firmaların çalışmalara devam ettiğini ve 2018 yılının ilk çeyreğinde projenin birinci fazını devreye sokmayı hedeflediklerini açıkladı.

Projenin beklenildiği gibi ilerlediğini vurgulayan Bakan Arslan, “İçinde bulunduğumuz konjonktürde ekonomik olarak ülkemizi güçsüz göstermeye çalışan tüm oyun kuruculara ülke olarak en iyi cevabı 1915 Çanakkale Köprüsü ihalesini çok başarılı şekilde gerçekleştirerek verdik. Burada 7 yerli 8 yabancı olmak üzere 4 ülkeden teklif geldi. 13 finans kuruluşu da projeyi finanse etmek için iyi niyet mektuplarını verdiler ki bu sistemde bu mektuplar çok önemlidir. Ülkemiz bu kadar güven ve istikrarla yol alırken ve ülkemizin yaptığı projelere bu kadar büyük teklifler gelirken İstanbul 3. Havalimanı’ndan herhangi bir firmanın çekilmesi söz konusu değil.”şeklinde konuştu.

3. Havalimanı projesine yerli ve yabancı firmaların büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Arslan, bu projelerin sadece kazanç için yapılmadığını ve dünyanın prestij projesi olduğunu söyledi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.