“Arap turistler bizim için önemli”

Uzun yıllardır turizm sektörünün içerisinde olan Radisson Blu Hoteli Genel Koordinatörü Recep Arifoğlu, bu yıl turizmin daha canlı olacağının sinyalini verdi.

2016 yılındaki zararların bu yıl kapanacağını belirten Recep Arifoğlu, 2017’nin turizm yılı olacağını belirtti. Kayseri’nin kültür ve medeniyet zenginliğine dikkat çeken Arifoğlu, Kayseri’yi turizm merkezi haline getirme çabasında olduklarını belirtti.

Kayseri’de çok önemli tarihi eserlerin olduğunu ve kültür turizmi açısından çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Koordinatör Arifoğlu, Kayseri’nin kültür, tarih, inanç ve doğa turizmine aynı anda ev sahipliği yaptığını söyledi.

‘ARAPLAR BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’

Bu şehirlerin en büyük eksiliğinin tanıtım olduğunun altını çizen Recep Arifoğlu, Kayseri’nin tanıtımı için fuarlar düzenlediklerini açıkladı. Arifoğlu, “Bunun için zaman zaman yurt dışından turizm acentelerini Kayseri’ye davet edip fuarlar düzenliyoruz. Araplar bizim için çok önemli. Erciyes’e, Kapuzbaşı şelalelerine, Sultan Sazlığı’na hayran kalıyorlar” dedi. Arifoğlu, “Kayseri’de Rumlar’a ait çok eser var. Bunların tanıtılması için çalışmaların yapılması gerekir” şeklinde konuştu.

Özellikle turistlerin kış turizminde Kayseri’ye ilgi gösterdiğini ifade eden Arifoğlu, “Özellikle bu günlerde kayak turizmi için hafta sonları gelen yerli ve yabancı turist sayısı 100 binleri bulmaktadır” dedi.

İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşen FITTUR Turizm Fuarı’na katılarak Türkiye’yi temsil ettiklerini belirten Arifoğlu, yabancı turistlerin en çok İstanbul ve Kapadokya’yı tercih ettiğini söyledi.  üzenlenen Utrecht Turizm Fuarı’nda Bod…

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.