Afrika ve Asya ülkelerinde artış var

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü 2016 yılında 1 milyar 235 milyon kişinin seyahat ettiğini açıkladı.

UNWTO 2016’da kaç kişinin dünyada seyahat ettiğini duyurdu. Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün düzenlediği basın toplantısında açıklanan verilerde Ortadoğu haric tüm dünyada artış olduğu gözlendi.

2015 yılına oranla seyahat verilerinde yüzde 3,9’luk bir artış yaşanırken Ortadoğu’da ise yüzde 4 oranında bir düşüş yaşandı. Açıklanan verilere göre en çok artış olan bölgeler yüzde 8’lik bir yükselişle Afrika ve Aysa ülkeleri oldu.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai, düzenlenen toplantıda konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Raif, “Uluslararası turizm artmaya, sektörü dinamik tutmaya, istihdam sağlamaya ve tüm dünyanın ortak refahına hizmet etmeye devam etmiştir. 2017 yılındaki en büyük hedefimiz güvenli ve huzurlu bir turizm için çalışmaya devam etmek olacaktır” şeklinde konuştu.

BM’nin terörle mücade konusunda oluşturulan komiteyle birlikte hareket ederek kendi içlerinde de bir çalışma grubu oluşturduklarını ifade eden Raif, “Otel, restoran, müze, plaj gibi turizmle ilgili her yerde güvenliğin daha artırılmasının gerekliliğine inanıyoruz.” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.