Almanya’nın tatil bölgesinde ikinci dalga uyarısı

Almanya’nın tatil bölgesi Mallorca’ya turist akının başlamasıyla yetkililer ikinci Covid-19 dalgası riskine karşı uyarılar yapıyor.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, İspanya’ya giden Alman turistlerin kısıtlamalara uymadığı için ikinci Covid-19 dalgasının gerçek bir risk olduğunu açıkladı. Spahn, ”İkinci dalga tehlikesi gerçek” dedi.

”Mallorca ikinci Ischgl olmamalı”

Mallorca’nın barları ve restoranları ile ünlü Mallermann bölgesinde yüzlerce Alman turistin fiziksel mesafe kurallarını ihlal etiğini gösteren görüntülerin ortaya çıkması Almanya’da yetkilileri alarma geçirdi. Sağlık Bakanı Jens Spahn, Mallorca’yı, salgının başlangıcında sıcak noktalardan biri olarak öne çıkan Avusturya’daki kayak merkezi Ischgl’a benzetti. Alman Sağlık Bakanı, ”Mallorca’nın ikinci Ischgl haline gelmemesine dikkat etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Son 3 haftadan bu yana ilk defa

Mart ayında günlük vaka sayısının 7 bini gördüğü Almanya’da, son bir aydır vaka sayısı 1000’in altında seyrediyor. Almanya’nın dikkate aldığı kritik göstergelerden biri olan hastalığın yayılma hızı konusunda (enfekte olmuş her 100 kişinin kaç kişiye hastalık bulaştırdığı), endişe veren oranlar ortaya çıktı. Son 3 haftadan bu yana ilk defa bu oran 100/104 olarak hesaplandı. Bu durum da Almanya’da endişeye neden oldu.

Kaynak: TurizmGüncel

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.