24 ayar altınla kaplı otel açıldı

Vietnam’da yeni açılan 5 yıldızlı bir otel, korona virüs sürecinde durma noktasına gelen turizm sektörü sonrası müşterilerini cezbetmek amacıyla “altın kaplamalı oda aksesuarları” ile hizmet vermeye başladı.

Euronews Türkçe’de yer alan habere göre, dış cephesi tamamen 24 ayar altın kaplama olan otel için 1 tondan fazla altın madeni kullanıldı.

Otel başkent Hanoi’de bulunuyor

Başkent Hanoi’de bulunan bir otele gelen zengin müşteriler altın kaplama banyo küveti, ayna, musluk, lamba düğmeleri, tuvalet ve lavabo gibi aksesuarları bulunan odalarda konaklayabiliyor. Otelin asansörleri de yine altın kaplama olarak tasarlanmış.

Hoa Binh Group’a ait olan ve ABD merkezli Wyndham Hotels & Resorts tarafından işletilen otelde söz konusu odaların geceliği 250 dolardan başlıyor ve şehirdeki diğer 5 yıldızlı otellerle aynı fiyat aralığında yer alıyor.

“Dünyada eşi benzeri yok, otelin havuzu dahi altın kaplama”

Otelin en büyük hissesine sahip olan iş insanı Nguyen Huu Duong, dünyada buna benzer bir konseptin olmadığını belirterek, “Eğer Kovid-19 salgını olmasaydı, şu anda bu otel tamamen dolu olurdu. Çünkü bu otelin eşi benzeri yok.” diye konuştu.

Eski bir Vietnam Savaşı Gazisi olan Duong ülkenin güneyinde Kamboçya sınırına yakın bir bölgede olan Ho Chi Minh şehrinde de benzer bir otel açmak istediğini de sözlerine ekledi.

Tarihi bir Sovyet binasında hizmet veren otelin diğer müşterileri altın kaplamalı oda tutmasa dahi buna benzer bir hizmetten yararlanabiliyor. Zira otelin çatı katında bulunan havuzun fayansları da yine diğer odalarda olduğu gibi 24 ayar altınla kaplı.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.